כלבים

לגדל כלב יכול להיות מאתגר, אבל חוויה לא נורמאלית, אנו כאן לעזור לכם להגביר את החוויה

מון וגורים

רפואת גורים

גידול גור כלבים בצורה נכונה ישפיע בצורה משמעותית על כל חייו בהמשך. בניית המערך הבריאותי והנפשי שלו תלוי מאד בהחלטות שנקבל בשלבים הראשונים לחייו.

מתי לחסן את הכלב לראשונה? כמה חיסונים לתת לו? מתי לקחת אותו מאמא שלו והאחים? מתי להתחיל להוציא אותו מהבית החוצה? מתי להפגיש אותו עם אנשים זרים? מתי להפגיש אותו עם כלבים אחרים? איך ללמד אותו לעשות צרכים מחוץ לבית? מתי נבחר לעקר/לסרס? האם צריך לעקר/לסרס? לכל השאלות האלו יש תשובות נכונות ובחירה בדרך מוטעית יכולה לפגוע בכלב ובבעליו בהמשך.

מחלות גורי כלבים, כמו אצל ילדים, יכולות להיות קשות אך הן ברות שליטה אם פועלים נכון. חשוב למנוע אותן ככל שניתן ולזהות בהקדם אם לא הצלחנו למנוע.

הכלב הבוגר

כלב הוא אחת החיות המגוונות ביותר מבחינת קווי הגזע. יש כל כך הרבה שוני באופי, דרישות ודרכי הטיפול בגזעים השונים, שצריך לדעת הרבה על כל גזע, על מנת לתת להם רפואה נכונה.

כמות המחלות שיש לכלב רבה משמעותית מכל חיה בייתית אחרת ולכן גם הרפואה המונעת שלהם מורכבת בהרבה. חשוב להקפיד על טיפול נכון ועל זמני הטיפול בהתאם לצרכי הכלב, להבין שיש כלבים שלהם חלק מהטיפולים מסוכנים ולאחרים הם מאד הכרחיים.

חשוב להתייעץ עם הרופא ולבחור דרכי טיפול נכונים על מנת לספק לכלב איכות ואריכות חיים

IMG_6896

הכלב הגריאטרי

עולם הוטרינריה הגדיר את גיל 9 בתור הגיל שבו הכלב מוגדר זקן. זה נכון שזו קביעה כללית וכל כלב צריך להתייחס אליו באופן אישי, אבל החשיבות של קביעה זו היא שמגיל מסוים אנו מסתכלים על הכלב בצורה אחרת.

הסתכלות זהירה, אחראית יותר, מתוך הבנה שהכלב כבר חי הרבה שנים איכותיות ויכול "לסחוב" איתו מחלות רקע, אשר חשוב לעלות עליהן בהקדם. החשש מהרדמה לצורך טיפול בגיל מבוגר הוא הגיוני אך לרוב לא מוצדק ומניעת טיפול מהסיבות הלא נכונות בטווח הרחוק יפגע בבריאות הכלב.

חשוב להחליט עם הרופא המטפל על כיוון הטיפול בכלב, לראות האם יש צורך בשינויים בטיפול שנעשה עד כה מתוך מחשבה על בריאות הכלב לשמירה על איכות החיים ואריכותם.

מתן מענה במקרה הצורך

בכל שאלה על גידול כלבכם ושיקולים בבחירת הדרך לטפל בו אתם מוזמנים לפנות אלינו. אחרי שנים רבות של נסיון ולימוד אנו ערוכים לסייע לכם בכל התלבטות לגבי – תזונה, חיסונים, התנהגות, גידול הכלב וכל נושא אחר העולה על דעתכם.

אנחנו כאן בשבילכם, תרגישו חופשי לפנות אלינו

מעוניינים לקרוא עוד?

בואו להרחיב את הידע שלכם במאמרים שכתבנו מהמקצוע שלנו וסיפורים מחיי היומיום שלנו במרפאה