רפואת שיניים

הימים שבהם יכולנו להתעלם מבעיות השיניים של חיות המחמד שלנו נגמרו

IMG-20200727-WA0003

ניקוי שיניים

כל טיפול שיניים צריך להתחיל בניקוי שיניים. בניקוי השיניים סורקים את מצב הפה, רואים אם יש פתולוגיות מיוחדות בשיניים, חניכיים, לשון וכל חלל הפה בכלליות. במהלך הניקוי עושים הסרה של אבן שן בצורה אשר אינה פוגעת בשן כלל ובודקים האם יש נזקים לשיניים ולחניכיים מתחת לאבן השן.

ניקוי שיניים טוב חייב להיות בהרדמה. הציוד שעובדים איתו עושה רעש וחיות רגישות מאד לרעשים האלו. חוץ מזה שהסרת אבן מתחת לחניכיים כואבת ואף חיה לא צריכה לסבול בתהליך. ניקוי שיניים שלא בהרדמה הוא עבירה על חוק צער בעלי חיים. כיוון שאו שהוא נעשה בצורה רשלנית או שהוא גורם סבל לחיה.

פחד מהרדמה הוא מוצדק אך מוגזם. מעל ל-99.8% מהחיות יעברו הרדמה ללא סיבוכים. לעומתן – 100% מהחיות שיעברו הזנחה של השיניים והפה שלהן יסבלו מכאב, ירידה באיכות החיים ופגיעה באריכות החיים.

צילום פה מלא

בכל טיפול שיניים ראשון אנו עושים צילום פה מלא. בצילום הפה אנו עושים סריקה מלאה של השיניים ומחפשים בעיות שלא ניתן לראות בעיניים בזמן הניקוי.

כמעט 1 מכל 4 כלבים ו-1 מכל 5 חתולים יסבלו מבעיות בחלל הפה שלא ניתן היה לזהות אותן ללא צילום.

הצילום משלים לנו את התמונה של בריאות הפה והשיניים. הוא נותן לנו אפשרות לזהות האם יש שיניים שדורשות מעקב או אם יש שיניים גמורות, אשר לא ניתן להציל ועדיף לעקור – אחרת מעבר לכאב לחיה יגרמו להרס האזור שלידן ויפגעו בשיניים אחרות.

IMG-20201203-WA0008

עקירות

לאחר הטיפול הראשוני בודקים האם יש שיניים, הדורשות עקירה. בשום פנים ואופן לא עוקרים סתם שיניים – המוטו שלנו – אם יש ספק אין ספק! עקירה היא סופנית ונעשית אך ורק אם אנחנו בטוחים שהשן גמורה ולא ניתנת להצלה.

למרות שהחיה מורדמת – עקירה נעשית עם שילוב של הרדמה מקומית על מנת למנוע כאב בזמן ההתעוררות.

בעקירה כל השן עוברת עקירה, בשום פנים ואופן לא משאירים שורשים מאחור.

בתמונה כאן – שן לכודה אשר לא צמחה. שיניים כאלו לא ניתן לראות ללא צילומים ושן כזו יכולה להרוס את העצם והשיניים הסמוכות לה.

פוליש

כל טיפול שיניים, אשר היה בו ניקוי מסתיים בפוליש של כל השיניים.

הפוליש שומר על שלמות השן ומחליק את פני השן. חשוב להשתמש בציוד עדין אשר לא פוגע בשן או פוצע את החניכיים.

בבית אנו ממליצים לצחצח שיניים כל יום! כל דבר אחר לא נותן הגנה.

מעוניינים לקרוא עוד?

כנסו למאמרים שלנו, יש מאמרים המרחיבים עוד על בריאות הפה