שגרת שקילה

כחלק מהטיפולים השגרתיים שלכם בחיית המחמד הכניסו לכם - שגרת שקילה

שגרת שקילה

מחלות רבות יכולות להיות מזוהות בשלב מוקדם אם בעלים יכניסו שגרת שקילה לטיפול הרגיל בחיית המחמד. דיברנו כבר בעבר על החשיבות של סירוק והברשה, צחצוח שיניים ועוד טיפולים אחרים. שגרת שקילה היא אמצעי חשוב מאד על מנת שבעלים יאבחנו התפתחות של בעיות רפואיות בשלב מוקדם.
ברפואה של כלבים וחתולים שקילה תקופתית תאפשר לנו לזהות מגמה של עליה במשקל, אשר אופיינית לחיות המחמד שלנו בעולם בו אנו חיים. קל יותר לעצור עליה במשקל ולטפל בה בתחילת הדרך, מאשר לטפל בחיה שמנה מאד במצב מתקדם.
בתור הבעלים של חיית המחמד, אנו רואים אותה כל יום ולכן לא שמים לב לשינויים במשקל, אשר קורים לאורך תקופה ארוכה. ולכן שקילה בשגרה תעזור לנו לזהות את המגמה מוקדם.
הרבה כלבים מגיעים למרפאה אחת לחודשיים, כחלק מטיפולי השגרה ולכן אין שום בעיה לבצע את השקילה במרפאה. אבל בעלי חתולים או כלבים אשר לא מגיעים בשגרה שכזו, צריכים להכניס לעצמם שגרת שקילה תקופתית.
עליה במשקל לרוב יכולה להיות כתוצאה ממצב פיזיולוגי של אכילת יתר, אולם לעיתים היא הסימן הראשון להתפתחות של בעיה רפואית ולכן ככל שבעלים יעלו מוקדם יותר על הנטייה, כך נוכל לאבחן את הבעיה מוקדם יחסית.
לעומת עליה במשקל, ירידה במשקל, אם אינה מכוונת, היא מצב שצריך להדליק נורה אדומה. בימי הקיץ החמים כלבים רבים יורדים מעט במשקל, לא כך המצב אצל חיות מחמד אחרות וירידה במשקל צריכה בהחלט לגרום להתייעצות עם הוטרינר.

מכרסמים וארנבונים

בתור היותם חיות נטרפות היונקים הקטנים התפתחו לא להראות סימני מחלה עד שלבים מאוחרים מאד. פעמים רבות מגיעים אלינו חיות מחמד במצב קשה ובסכנת חיים אמיתית, מבלי שהבעלים שלהם בכלל מודעים לחומרת המצב.

הפרווה הצפופה שמכסה את גופם מקשה מאד על הבעלים לראות את הירידה במשקל. לפיכך שקילה תקופתית של אחת לשבוע-שבועיים תאפשר לבעלים לזהות ירידה במשקל בשלבים מוקדמים. חיות אלו לא יראו כלל חולות, אך עצם הירידה במשקל תראה לנו שיש ירידה בתיאבון ובאכילה. ירידה זו יכולה להיות העדות הראשונה למחלות הורמונליות, בעיות שיניים או כל בעיה אחרת.

 

לסיכום:

שקילה תקופתית של חיית המחמד היא אמצעי מאד לא מוערך וידוע בקרב בעלים, הוא קל מאד לביצוע במשקל ביתי ממוצע או משקל מטבח במקרה של חיות קטנות ופעמים רבות הוא יהיה המדד הראשון שלכם להתפתחות של בעיה רפואית.
אנו ממליצים בחום להכניס שקילה תקופתית לשגרת הטיפולים בחיה.
סוניה השרקנית הקטנה בת שנה וחצי, הגיעה עקב ירידה בתיאבון. בשקילה שמנו לב שסוניה הגיעה למשקל נמוך במיוחד ומסוכן. בבירור עלה החשד לבעיה בצמיחת שיניים ובטיפול אכן השיניים הטוחנות שלה צמחו והפריעו לה.

Your feedback is valuable.

If you like our service, please take a moment in giving us your valuable feedback.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec rhoncus feugiat laoreet.

כתיבת תגובה